Hakkındaki Videoyu Oynat İstanbul Antika Gümüş Alanlar

ANTİKA GÜMÜŞ ALANLAR

ANTİKA İSTANBUL & ANTİKA GÜMÜŞ TANITIMI

Antika İstanbul olarak eskimiş, tarihi değeri olan antika gümüş, antika halı, tarihi kitap, antika tablo, tarihi saat, antika mücevher, antika mobilya, plak ve gramafonlarınıza hak ettiği değeri nakit olarak ödüyoruz. 

İstanbul ve çevresinde antika gümüş alanlar içerisinde sertifikalı firma olarak öne çıkan Antika İstanbul, gümüşlerinizi değerinde alıyor, ödemesini nakit yapıyor.  Antika gümüş, estetik, maddi değeri olan eski eşya olarak anılır. Antika gümüş eski çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini kapsayan eski yıllardan kalan tamamen el emeği ile yapılan eserleri içerir. 

İstanbul Antika Gümüş Alanlar

Antika genel olarak 1 asırdan eski ürünler için tanımlanır. Bu yüzden harika görünümleriyle son derece özgün olan antika gümüşlerinizi değerlendirerek dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesini nakit yapıyoruz. İstanbul antika gümüş alımı yapan firmamız, orjinalliği bozulmamış gümüşlerinizi değerinde satın alıyor. Antika gümüşler genel kural olarak 100 yıl ve öncesi kapsamalıdır. Ancak eskiciler 50 ila 70 yıllık gümüşleri de antika statüsüne koyabiliyorlar. 

Antika gümüşler estetik açıdan hoş parlaklığı ve muhteşem tasarımlarıyla çok fazla çeşidi vardır. Genellikle üzerinde sadece ince bir gümüş tabakası bulunur. Gümüş, Latince argentum adıyla bilinen, Orta Çağ'dan bu yana çıkartılan, kendine özgü değeri olan değerli bir metaldir. 19. yüzyıldan 20. yüzyılın başlarından kalma gümüş eşyalar antika olarak adlandırılmaktadır. Gümüş, yumuşak yapısını daha yumuşak hale getirmek için genellikle bir baz metalle (genellikle bakır) harmanlanır.

Antik gümüş ile gerçek gümüş arasındaki en önemli fark  yaşıdır . Bir parçanın antika gümüş sayılabilmesi için 100 yaşın üzerinde olması gerekir. Antika önceleri yalnızca Eski Yunan ve Roma'dan kalma ürünleri kapsaya anlamı taşırken, zamanla saray kent ya da köy sanatı ayırımı gözetmeksizin tüm çağlara ve kültürlere özgü süsleme sanatı ürünlerini içine almıştır.

Kılıç, kalkan ve teber gibi gümüş aletlerinden çatal, bıçak, tabak gibi gümüş mutfak gereçlerine kadar onlarca eserin içinde ilgi çekici rengarenk tarihi süs eşyası da bulunuyor. Büyük bir hareketliliğin yaşandığı antika gümüş satmayı planlayanlar için İstanbul Antika her zaman öncelikli tercihinizdir. Çünkü nostalji kokan antika gümüş mağazamızda sizleri adeta bir zaman yolculuğuna çıkartıyoruz. 

Antika Gümüş Alanlar

Antika Gümüş Fiyatları

Antika gümüşün fiyatları belirlenirken, yapısı, el işçiliği, tasarımı gibi belirli kriterler göz önüne alınır.  Bununla birlikte, 19. yüzyıldan kalma gümüşler oldukça değerli olabilirler. Antik gümüşün bir çoğu sterlin standardındadır. Yaklaşık %92,5 saf gümüş ila %7,5 baz metal içermektedir. 

Antika gümüşün değerini belirlemede aşağıdaki kriterlere dikkat etmek, fiyat belirlemede önemli olabilmektedir;

  1. Gümüşün antika olduğunu anlamak için bu öncelikle gümüşün tahmini yaşını bilmek gerekiyor. Bu işlem koleksiyoncular tarafından çok rahat öğrenilebilir. Diğer bir öenmli bilgi sie kalitesinden taviz vermemesidir. 
  2. Antika gümüşlerde el işçiliği çok önemli kriterdir
  3. Antika gümüşler makineden çıkartılarak imal edilmediği için özel el işçiliği ile yapılan çok özel çalışmalardır.
  4. Gümüşlerin antika statüsüne girmesinin önemli bir özelliği de o ürünün çok nadir bulunuyor olmasındadır.
  5. Özel bir ustadan çıkmış 100 yıllık bir gümüş parçasının değeri paha biçilemez.

Özellikle antika gümüş alımında son derece özenli işler çıkartan sertifikalı uzmanlarımız, eski eşya satmak isteyenler için her zaman öncelikli mağazalar arasındadır. Sonuç olarak yaş, nadirlik, durum, kullanışlılık veya diğer benzersiz özellikler, bir koleksiyoncu için en önemli seçim kriterleri olmaktadır. İstanbul'un en iyi antikacılarını arıyorsanız bizlere ulaşabilir ve antika gümüşlerinize değerinde fiyat alabilirsiniz. 

İstanbul Antika Gümüş Alanlar

Antika Gümüş Nasıl Anlaşılır?

Bir gümüşün antika olabilmesi için en az 100 yılı geçmesi gerekebiliyor. 

Antika gümüşü tanımlamak için bu işin profesyonel olarak yapılması gerekiyor ya da antika koleksiyoncularından bilgi alınabiliyor. Antika gümüşlerin yıpranmış olması antika olduğu anlamına gelmiyor. Gümüşün kalitesinden taviz vermemesi oldukça önemli olabiliyor. Bununla birlikte gümüşlerde el işçiliği çok önemli bir kriterdir. Antika gümüşler kesinlikle otomatik makineler kullanılmadan yapılmış olması gerekir.

Antika gümüşlerin değerli olup olmadığının bir diğer belirtisi ise oldukça nadir bir ürün olmasıdır. Bunun için gümüşlerin sıra dışı bir renk veya tasarım kullanılarak yapılmış olması antikanın değerini artıracaktır. Bununla birlikte en önemli bir diğer özellik ise gümüşün yaşıdır. 100 yıllık sağlamlığını korumuş bir gümüş, kesinlikle antikadır.

Antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda çağdaş makine yapımı muadillerine kıyasla muhtemelen değer kazanacağı bilgisiyle donanmış olarak , biriktirmeye ve sevdiğiniz öğelerden oluşan koleksiyonunuzu yavaş yavaş oluşturmaya değer ve bu da ifade ve ifade haline gelecektir.

Gümüş imalatı veya restore işlemi yapan yerler uzman tamirciler tarafından yapılması, antikaların orjinalliğinin bozulmaması açısından önemlidir. Ayrıca bu sektörler tehlikeli sınıfta yer aldığından mutlaka iş güvenliği eğitimi alarak çalışmaları zorunludur.

2. El Gümüş Alan Yerler

İstanbul'da 2. el gümüş alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılmaktadır. İkinci el gümüşlerinizi inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesi nakit olacak şekilde gümüşlerinizi alıyoruz. 

Antika koleksiyonculuğunun, tapınaklarda hazine saklanması ile başladığı söylenebilir. Dolayısıyla antika koleksiyonculuğunun neredeyse insanlık tarihi kadar uzun bir geçmişi vardır. Antikaların yalnızca estetik değerleriyle değil, tarihsel önemlerile de ilgilenildiği Türkiye'de çok eski yıllarda ülkenin tarihini yansıtan antikalar toplanmaya başlamıştır.

Antika gümüş, 2. el gümüş alan yerler arasında Kadıköy antika gümüş alanlar, Üsküdar antika gümüş alanlar, aksaray antika gümüş alanlar, Beyoğlu antika gümüş alanlar bulunmaktadır. Bununla birlikte İstanbul'un tüm semtlerinde tarihi eserleriniz değerinde nakit ödeme yöntemiyle satın alınmaktadır.

Antika Gümüşlerinizi Nasıl Satarsınız?

Antika gümüşlerinizi satmak istiyorsanız, öncelikle değerini belirlemek için sertifikalı koleksiyonculardan bilgi almalısınız. Her antikacı, bir koleksiyoncu değildir. Bu nedenle sertifikalı uzman portföy danışmanlarımızdan antikanız için fiyat teklifi almanızı öneriyoruz. Bizimle iletişime geçerseniz, antika eşyanız için en iyi fiyatı nakit olarak vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Antika gümüş alımları Türkiye dahil taraf ülkelerin 1952 yılında 17 ülkenin katılımıyla imzalanan anlaşma gereğince yapılmaktadır. İstanbul Antikacı'nın deneyimli ve sertifikalı koleksiyonleri, antika gümüşlerinizi inceleyerek, hak ettiği değeri peşin olarak ödemeyi vadediyor. 

İstanbul Antika Gümüş Alanlar

Antika eserlerin restorasyonları alanında uzman, sertifikalı kişiler tarafından yapılması gereklidir. Örneğin antika mobilya ve koltukların restorasyonları için sertifikalı koltuk tamiri uzmanlarından destek alınmaktadır. Mağazamızda bulunan antikaların bozulmaması, hava şartlarından etkilenmemeleri için havalandırma sistemlerine önem verilmektedir. Çalışmalarımızda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine dikkat edilerek, belirli periyotlarda isg eğitimleri alınmakta, çalışma şartları yoğun olduğu dönemlerde OSGB Hizmeti talep edilmektedir. Ayrıca çalışma ortamlarında kişisel koruyucu donanım ekipman kullanılacaksa gerekli KKD alımı yapılmaktadır. Antika eserlerimizin temizlik hizmetleri için de temizlik firmaları ile anlaşmalarımız bulunmaktadır.