Hakkındaki Videoyu Oynat İstanbul Antika Mücevher Alanlar

ANTİKA MÜCEVHER ALANLAR

ANTİKA İSTANBUL & ANTİKA MÜCEVHER TANITIMI

Antika İstanbul olarak eskimiş, tarihi değeri olan antika mücevher, antika gümüş, antika halı, tarihi kitap, antika tablo, tarihi saat, antika mobilya, plak ve gramafonlarınıza hak ettiği değeri nakit olarak ödüyoruz. 

Antika mücevher alanlar içerisinde sertifikalı firma olarak öne çıkan Antika İstanbul, mücevherlerinizi değerinde alıyor, ödemesini nakit yapıyor.  Antika mücevher, estetik, maddi değeri olan eski takı olarak anılır. Antika mücevher eski çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini kapsayan eski yıllardan kalan tamamen el emeği ile yapılan eserleri kapsar.

İstanbul Antika Mücevher Alanlar

Antika genel olarak 1 asırdan eski ürünler için tanımlanır. Bu yüzden harika görünümleriyle son derece özgün olan antika mücevherlerinizi değerlendirerek dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesini nakit yapıyoruz. İstanbul 'da mücevher alımı yapan firmamız, orjinalliği bozulmamış takılarınızı değerinde satın alıyor. Antika mücevherler genel kural olarak 100 yıl ve öncesi kapsamalıdır. Ancak koleksiyoncular 50 ila 70 yıllık mücevherleri de antika statüsüne koyabiliyorlar. 

Antika mücevher, 2. el mücevher alan yerler arasında Kadıköy, Üsküdar, Fatih, Ümraniye, Şişli, Beşiktaş, Pendik, Aksaray, Beyoğlu antika mücevher alan yerler bulunmaktadır. Bununla birlikte İstanbul'un tüm semtlerinde tarihi eserleriniz değerinde nakit ödeme yöntemiyle satın alınmaktadır.

Antika mücevherlerin estetik açıdan hoş parlaklığı ve muhteşem tasarımlarıyla çok fazla çeşidi vardır. Antika mücevher koleksiyonculuğunun, tapınaklarda hazine saklanması ile başladığı tahmin ediliyor. Dolayısıyla antika mücevher koleksiyonculuğunun neredeyse insanlık tarihi kadar uzun bir geçmişi vardır. Antika mücevherlerin yalnızca estetik değerleriyle değil, tarihsel önemlerile de ilgilenildiği Türkiye'de çok eski yıllarda ülkenin tarihini yansıtan özel ürünler toplanmaya başlanmıştır.

Antik mücevher ile gerçek mücevher arasındaki en önemli fark yaşıdır. Bir parçanın antika mücevher sayılabilmesi için 100 yaşın üzerinde olması gerekir. Antika önceleri yalnızca Eski Yunan ve Roma'dan kalma ürünleri kapsaya anlamı taşırken, zamanla saray kent ya da köy sanatı ayırımı gözetmeksizin tüm çağlara ve kültürlere özgü süsleme sanatı ürünlerini içine almıştır.

Büyük bir hareketliliğin yaşandığı antika mücevher satmayı planlayanlar için Antika İstanbul her zaman öncelikli tercihinizdir. Çünkü nostalji kokan antika mücevher mağazamızda sizleri adeta bir zaman yolculuğuna çıkartıyoruz. 

Antika Mücevher Alanlar

Antika Mücevher Fiyatları

Antika mücevher fiyatları belirlenirken, yapısı, el işçiliği, tasarımı gibi belirli kriterler göz önünde bulundurulur.  Ayrıca, 19. yüzyıldan kalma mücevherler oldukça değerli olabilirler. 

Antika mücevherin değerini belirlemede aşağıdaki kriterlere dikkat etmek, fiyat belirlemede önemli olabilmektedir;

  1. Mücevherin antika olduğunu anlamak için takının tahmini yaşını bilmek gerekiyor. Bu işlem koleksiyoncular tarafından çok rahat öğrenilebilir. Diğer bir önemli bilgi sie kalitesinden taviz vermemesidir. 
  2. Antika mücevherin el işçiliği çok önemli kriterdir
  3. Antika mücevherler makineden çıkartılarak imal edilmediği için özel el işçiliği ile yapılan çalışmalardır.
  4. Mücevher antika statüsüne girmesinin önemli bir özelliği de o ürünün çok nadir bulunuyor olmasındadır.
  5. Özel bir ustadan çıkmış 100 yıllık bir mücevher parçasının değeri paha biçilemez.

Özellikle antika mücevher alımında son derece özenli işler çıkartan sertifikalı uzmanlarımız, eski eşya satmak isteyenler için her zaman öncelikli mağazalar arasındadır. Sonuç olarak yaş, nadirlik, durum, kullanışlılık veya diğer benzersiz özellikler, bir koleksiyoncu için en önemli seçim kriterleri olmaktadır. İstanbul'un en iyi antikacılarını arıyorsanız bizlere ulaşabilir ve antika gümüşlerinize değerinde fiyat alabilirsiniz. 

Antika Mücevher Alanlar

Antika Mücevher Nasıl Anlaşılır?

Bir mücevherin antika olabilmesi için en az 100 yılı geçmesi gerekebiliyor. 

Antika mücevheri tanımlamak için bu işin profesyonel olarak yapılması gerekiyor ya da antika koleksiyoncularından bilgi alınabiliyor. Antika mücevherin yıpranmış olması antika olduğu anlamına gelmiyor. Mücevherin kalitesinden taviz vermemesi oldukça önemli olabiliyor. Bununla birlikte takılarda el işçiliği çok önemli bir kriterdir. Antika mücevherler kesinlikle otomatik makineler kullanılmadan yapılmış olması gerekir.

Antika mücevherlerin değerli olup olmadığının bir diğer belirtisi ise oldukça nadir bir ürün olmasıdır. Bunun için mücevherin sıra dışı bir renk veya tasarım kullanılarak yapılmış olması takının değerini artıracaktır. Bununla birlikte en önemli bir diğer özellik ise mücevherin yaşıdır. 100 yıllık sağlamlığını korumuş bir mücevher, kesinlikle antikadır.

Antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda çağdaş makine yapımı muadillerine kıyasla muhtemelen değer kazanacağı bilgisiyle donanmış olarak, biriktirmeye ve sevdiğiniz öğelerden oluşan koleksiyonunuzu yavaş yavaş oluşturmaya değer ve bu da ifade ve ifade haline gelecektir.

Mücevher imalatı veya restore işlemi yapan yerler uzman tamirciler tarafından yapılması, antikaların orjinalliğinin bozulmaması açısından önemlidir. Ayrıca bu sektörler tehlikeli sınıfta yer aldığından mutlaka iş güvenliği eğitimi alarak çalışmaları zorunludur.

2. El Mücevher Alan Yerler

İstanbul'da 2. el mücevher alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılmaktadır. İkinci el gümüşlerinizi inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesi nakit olacak şekilde gümüşlerinizi alıyoruz. 

Antika koleksiyonculuğunun, tapınaklarda hazine saklanması ile başladığı söylenebilir. Dolayısıyla antika koleksiyonculuğunun neredeyse insanlık tarihi kadar uzun bir geçmişi vardır. Antikaların yalnızca estetik değerleriyle değil, tarihsel önemlerile de ilgilenildiği Türkiye'de çok eski yıllarda ülkenin tarihini yansıtan antikalar toplanmaya başlamıştır.

Antika Mücevherlerinizi Nasıl Satarsınız?

Antika mücevherinizi satmak istiyorsanız, öncelikle değerini belirlemek için sertifikalı koleksiyonculardan bilgi almalısınız. Her antikacı, bir koleksiyoncu değildir. Bu nedenle sertifikalı uzman portföy danışmanlarımızdan antikanız için fiyat teklifi almanızı öneriyoruz. Bizimle iletişime geçerseniz, antika eşyanız için en iyi fiyatı nakit olarak vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Antika mücevher alımları Türkiye dahil taraf ülkelerin 1952 yılında 17 ülkenin katılımıyla imzalanan anlaşma gereğince yapılmaktadır. Antika İstanbul'un deneyimli ve sertifikalı koleksiyonleri, antika mücevherinizi inceleyerek, hak ettiği değeri peşin olarak ödemeyi vadediyor. 

İstanbul Antika Mücevher Alanlar

Antika eserlerin restorasyonları alanında uzman, sertifikalı kişiler tarafından yapılması gereklidir. Örneğin antika mobilya ve koltukların restorasyonları için sertifikalı koltuk tamiri uzmanlarından destek alınmaktadır. Mağazamızda bulunan antikaların bozulmaması, hava şartlarından etkilenmemeleri için havalandırma sistemlerine önem verilmektedir. Çalışmalarımızda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine dikkat edilerek, belirli periyotlarda isg eğitimleri alınmakta, çalışma şartları yoğun olduğu dönemlerde OSGB Hizmeti talep edilmektedir. Ayrıca çalışma ortamlarında kişisel koruyucu donanım ekipman kullanılacaksa gerekli KKD alımı yapılmaktadır. Antika eserlerimizin temizlik hizmetleri için de temizlik firmaları ile anlaşmalarımız bulunmaktadır.