İstanbul ve tüm bölgelerinde antika mobilya alanlar arasında öne çıkan Antika İstanbul, tarihi değeri olan her türlü antika mobilyalarınızı değerinde alıyor, ödemesini nakit yapıyor.  Antika mobilya, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski eşya olarak bilinmektedir. Antika mobilya eski çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan eski yıllardan kalan el emeği ile yapılan eserleri içerir. 

İstanbul Antika Mobilya Alanlar

Antika tarihsel açıdan bakıldığında bir kültürdür. Bu nedenle geçmişine değer veren, tarihini önemseyenler için antika eserler duygusal olarak farklı düşüncelere yol veren objelerdir. Geçmişin izlerini taşıyan antika mobilyalar, geçmişimize değer vermeye ve geçmişimizi yaşatmayı anlatıyor.

İstanbul antika mobilya alanlar genellikle işin uzmanı olan, sertifikalı özel koleksiyonculardır. Her mobilyanın ayrı bir tanıklık geçirdiği antikacılarİstanbul'un belli noktalarında yoğunluk kazanıyor. Antikacılar arasında dikkat çeken Antika İstanbul, maddi değeri olan antika mobilyalarını en iyi fiyatı vermeyi taahhüt ediyor. 40 yıldır antika sektöründe sertifikalı olarak antika mobilya alan firmamız, tarihi yarım adanın saklı değerlerine gereken değeri göstermenin mutluluğunu yaşıyor. 

Antika mobilya, alan yerler arasında Kadıköy, Üsküdar, Fatih, Ümraniye, Şişli, Beşiktaş, Pendik, Aksaray, Beyoğlu antika kilim alan yerler bulunmaktadır. Bununla birlikte İstanbul'un tüm semtlerinde tarihi eserleriniz değerinde nakit ödeme yöntemiyle satın alınmaktadır.

Antika İstanbul olarak amacımız antika kültürünü yaşatarak, geçimişine değer veren, antika eserlere özen gösteren, ona hak ettiği karşılığı veren kurumsal yapıya sahip bir firmadır. Antika mobilya süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan, tarihi değeri bulunan antika eserlerinizi, portföy uzmanlarımıza değerlendirebilirsiniz. Bunun için bize ulaşmanız yeterli olacaktır. 

İstanbul Antika Mobilya

Antika Mobilya Fiyatları

Antika mobilyanın fiyatını belirlemede, imal tarihi,nadirliği, el işçiliği, tasarımı gibi belirli kriterler göz önünde bulundurulur. Antika mobilyalar ona yatırım yapacak anlayışa ve paraya sahip olanlar için iyi bir yatırım olabilir. Bununla birlikte, sanatın neyi takdir edeceğini ve ne kadar takdir edeceğini belirlemek zor olduğundan, sanata yatırım yapmak riskli olabilir. 

Antika mobilyanın değerini belirlemede aşağıdaki kriterlere dikkat etmek, fiyat belirlemede önemli olabilmektedir;

  1. Antika mobilyanın yıpranmış olması, ancak kalite ve tasarımından taviz vermemiş olması gereklidir.
  2. Antika mobilya genel olarak makine kullanılmadan el işçiliği ile yapılmış olması gerekir.
  3. Antikanın tanımı gereği en az 100 yıllık olması antikanın değerini artırır.
  4. Antika mobilya nadir bulunan tasarımlarla imal edilmiştir. Özellikle Fransız mobilyalar bu kategoriye girebiliyor. 
  5. Antika mobilyada kullanılan ahşabın cinsi de değerini belirlemede önemli bir kriterdir. 
  6. Antika mobilyalarda kullanılan kumaşlar, el emeği ile yapılmış, seri imalat kullanılmamış özel üretim ürünlerdir. 

Özellikle antika mobilya alımında son derece özenli işler çıkartan sertifikalı uzmanlarımız, eski eşya satmak isteyenler için her zaman öncelikli mağazalar arasındadır. Sonuç olarak yaş, nadirlik, durum, kullanışlılık veya diğer benzersiz özellikler, bir koleksiyoncu için en önemli seçim kriterleri olmaktadır. 

Hakkındaki Videoyu Oynat Antika Mobilya Alanlar

ANTİKA MOBİLYA ÖRNEKLERİ

ANTİKA İSTANBUL & ANTİKA MOBİLYA TANITIMI

Antika İstanbul olarak eskimiş, tarihi değeri olan antika mobilya,  antika gümüş, antika halı, tarihi kitap, antika tablo, tarihi saat, antika mücevher, plak ve gramafonlarınıza hak ettiği değeri nakit olarak ödüyoruz. 

Antika Mobilya Alanlar

Antika Mobilya Nasıl Anlaşılır?

Bir mobilyanın antika olabilmesi için en az 80- 100 yılı geçmesi gerekebiliyor. Ancak özel durumlarda, farklı tasarımları olan 1960 ve daha eskilerden kalan antika eserlerde gerekli değeri bulabiliyor.

Antika mobilyayı anlamak için bu işin profesyonel olarak yapılması gerekiyor ya da antika koleksiyoncularından bilgi alınabiliyor. Antika mobilyalarının yıpranmış olması antika olduğu anlamına gelmiyor. Bu mobilyanın kalitesinden taviz vermemesi oldukça önemli olabiliyor. Bununla birlikte antika mobilyalarda el işçiliği çok önemli bir kriter olabiliyor. Antika mobilyanın kesinlikle otomatik makineler kullanılmadan yapılmış olması gerekir.

Antika mobilyanızın değerli olup olmadığının bir diğer belirtisi ise oldukça nadir bir ürün olmasıdır. Bunun için mobilyanın sıra dışı bir renk veya tasarım kullanılarak yapılmış olması antikanın değerini artıracaktır. Bununla birlikte en önemli bir diğer özellik ise antika mobilyanın yaşıdır. 100 yıllık sağlamlığını korumuş bir mobilya, kesinlikle antikadır.

Antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda çağdaş makine yapımı muadillerine kıyasla muhtemelen değer kazanacağı bilgisiyle donanmış olarak , biriktirmeye ve sevdiğiniz öğelerden oluşan koleksiyonunuzu yavaş yavaş oluşturmaya değer ve bu da ifade ve ifade haline gelecektir.

Mobilya imalatı yapan veya antika mobilyaları restore eden koltuk tamir hizmetlerinin uzman tamirciler tarafından yapılması, antikaların orjinalliğinin bozulmaması açısından önemlidir. Ayrıca bu sektörler tehlikeli sınıfta yer aldığından mutlaka iş güvenliği eğitimi alarak çalışmaları zorunludur.

Antika Mobilyalar Nelerdir?

Antika mobilyalar arasında, el işçiliği kullanılarak yapılmış koltuk, kanepe, sehpa, şifonyer, dolap, komodin, loveseat, vitrin, oturma grubu gibi ürünler sayılabilir. Bununla birlikte tarihi değeri olan sandalye, yatak odası takımları gibi ürünlerde antika olarak adlandırılabilir. 

Antika mobilyalar genelliklea, hoş görüntüsü, nadir bulunurluğu, kullanılabilirliği, eşsiz özellikleri veya duygusal anlamı gibi nitelikleri bulunması sebebiyle toplanır. Antika bir mobilya, adeta geçmiş bir çağın veya belirli bir dönemin simgesi olabilmektedir. 

Eski moda, retro ve klasik tarzları ifade etmek için kullanılan vintage mobilyalar genellikle 1900'lü yıllardan kalan estetik ürünler için tanımlanır. Bu nedenle son yılların popüler akımlarından biri haline gelen vintage, geçmişin izlerini taşıyan mobilyaları içerisine alıyor. 

Antika Mobilyanızı Nasıl Satarsınız?

Antika mobilyanızı satmak istiyorsanız, öncelikle değerini belirlemek için sertifikalı koleksiyonculardan bilgi almalısınız. Her antikacı, bir koleksiyoncu değildir. Bu nedenle sertifikalı uzman portföy danışmanlarımızdan antikanız için fiyat teklifi almanızı öneriyoruz. Bizimle iletişime geçerseniz, antika eşyanız için en iyi fiyatı nakit olarak vereceğimizden şüpheniz olmasın.

İstanbul Antika Mobilya Alanlar

Antika eserlerin restorasyonları alanında uzman, sertifikalı kişiler tarafından yapılması gereklidir. Örneğin antika mobilya ve koltukların restorasyonları için sertifikalı koltuk tamiri uzmanlarından destek alınmaktadır. Mağazamızda bulunan antikaların bozulmaması, hava şartlarından etkilenmemeleri için havalandırma sistemlerine önem verilmektedir. Çalışmalarımızda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine dikkat edilerek, belirli periyotlarda isg eğitimleri alınmakta, çalışma şartları yoğun olduğu dönemlerde OSGB Hizmeti talep edilmektedir. Ayrıca çalışma ortamlarında kişisel koruyucu donanım ekipman kullanılacaksa gerekli KKD alımı yapılmaktadır. Antika eserlerimizin temizlik hizmetleri için de temizlik firmaları ile anlaşmalarımız bulunmaktadır.