Hakkındaki Videoyu Oynat İstanbul Antika Saat Alanlar

ANTİKA SAAT ALANLAR

ANTİKA İSTANBUL & ANTİKA SAAT TANITIMI

Antika İstanbul olarak eskimiş, tarihi değeri olan antika saat, antika gümüş, antika halı, tarihi kitap, antika tablo, tarihi antika mücevher, antika mobilya, plak ve gramafonlarınıza hak ettiği değeri nakit olarak ödüyoruz. 

İstanbul ve yakın bölgelerde antika saat alanlar arasında öne çıkan Antika İstanbul, değeri olan saatlerinizi değerinde alıyor, ödemesini nakit yapıyor. Antika saatler ona yatırım yapacak anlayışa ve paraya sahip olanlar için iyi bir yatırım olabilir. Bununla birlikte, sanatın neyi takdir edeceğini ve ne kadar takdir edeceğini belirlemek zor olduğundan, sanata yatırım yapmak riskli olabilir.

İstanbul Antika Saat Alanlar

İstanbul'da antika saat alan yerler 1952 yılında Türkiye dahil 17 ülkenin katılımıyla imzalanan anlaşma gereğince yapılmaktadır. İstanbul Antikacı'nın deneyimli ve sertifikalı koleksiyonleri, antika saatlerinizi inceleyerek, hak ettiği değeri peşin olarak ödemeyi taahhüt ediyor.

Antika saat alanlar arasında Kadıköy, Üsküdar, Fatih, Ümraniye, Şişli, Beşiktaş, Pendik, Aksaray, Beyoğlu antika saat alan yerler bulunmaktadır. Bununla birlikte İstanbul'un tüm semtlerinde tarihi eserleriniz değerinde nakit ödeme yöntemiyle satın alınmaktadır.

Antika eşyalar bir asırdan daha eskidir. Yaşı, talep nedeniyle değerini artırsa dadurumu iyi olmayabilir. Tabii ki bu eserlerin bakımına nasıl bakıldığına bağlı. Antika saatinizin durumu ne kadar iyi olursa, yeniden satış fiyatı da o kadar yüksek olacaktır. Antika saat 19. yüzyıldan bu günümüze kadar zamanı kullanmak için değerlendirilmektedir. Antika saatlerin üzerinde üreticinin adı yazmalıdır. Kadranın yüzünün kenarına ya da ortasına el işçiliği ile yazılmış olabilmektedir.

Antika saatlerinizi satarken ürününüzün firmasını, imal yılını ve durumunu bilmenizde fayda olacaktır. Gerçekte bu sadece 50 ila 100 yaş arasındaki eşyalara (özellikle saatlere) uygulanmalıdır. Bundan daha eski olan her saat tanımı gereği antika kategorisine girer.

Dünyanın hayatta kalan en eski çalışma saati, İngiltere'nin Wiltshire kentindeki Salisbury Katedrali'nde bulunan 1386'dan veya muhtemelen daha eski bir tarihten kalma meçhul saattir. 1956 yılında restore edilmiş, 498 yıldır saatleri 500 milyondan fazla çalıştığı düşünülmektedir. Dünyanın ilk mekanik saatleri, 1270 ila 1300 yılları arasında Kuzey İtalya'dan güney Almanya'ya kadar uzanan bölgelerde inşa edilen kule saatleri olduğu düşünülüyor.

Antika Saat Alanlar

Antika Saat Fiyatları

Antika saat fiyatları belirlenirken yaşı öncelikli belirleme kriterlerindendir. Saatlerin bakımında ise onlara nasıl bakıldığına bağlı olarak değişiyor. Antika saatlerinizin durumu ne kadar iyi olursa, yeniden satış fiyatı da o kadar yüksek oluyor.

Antika saatlerin değerini belirlemede aşağıdaki kriterlere dikkat etmek, fiyat belirlemede oldukça önemlidir;

 1. Saatin markası kadranınaya da arkasına el işçiliği ile yazılmış olması fiyatını belirlemede önemli bir etkendir.
 2. İmal tarihi ve imalatçısı saat mekanizmasının arka plakasına damgalanmış olmalıdır
 3. Antikanın tanımı gereği en az 100 yıllık olması saatin değerini oldukça artırır.
 4. Antika saatlerin durumu da fiyatını belirlemede önemli bir faktördür. Yıpranmış, çalışmayan bir saatin değeri çok az olacaktır
 5. Saatin menşei, firması, yapılış tarihi onun değerinde büyük belirleyici faktördür. Mesela, bir saat ünlü bir saat firmasının, önde gelen bir koleksiyoncunun ya da saygın bir galerinin sahibiyse, satışa sunulduğunda kesinlikle daha yüksek teklifler çekecektir.
 6. Antikaları ve koleksiyon parçalarını bu kadar değerli kılan şey el işçiliğidir. Bu saatler büyük efor gerektiren el işçiliği yöntemiyle imal edilmiş olmalıdır.

Deneyimli antika saat koleksiyoncusu, 20. yüzyıl ve öncesinden kalma eserlerin izini sürmeye odaklanmıştır. Antika koleksiyoncularının ve meraklılarının çoğunun bildiği gibi, 100 yaş ve üzeri eşyalar genellikle "antika" olarak kabul edilir. Antika saatler, nadir oldukları için değeri olan kullanılmış antikalardır.

İstanbul Antika Saat Alanlar

Antika Saat Nasıl Anlaşılır?

Bir saatin antika olduğunu anlamak için aşağıdaki kriterlere bakmak önemli olabilir;

 • Saati araştırın
 • Antika saat tedarikçinizi tanıyın.
 • Parçaları inceleyin.
 • Görüntüleyin, bakın, inceleyin.
 • Saatinizi yakında inceleyin.
 • Hasarlı saatlerden uzak durun. 
 • Saatin işlevselliğine bakın.

İstanbul'da antika saat alan yerler genel olarak fazladır. Antika pazarlarında eski saatleri rahatlıkla bulabilir veya satabilirsiniz. Ancak profesyonel sertifikası olan bir koleksiyoncudan değerini öğrenmeden saatinizi satmamanızı tavsiye ediyoruz.

Antika saatlerinizi İstanbul ve çevresinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz.

 

Antika Saatler Nelerdir?

Antika saatin en yaygın olarak tanınan biçimine genellikle büyükbaba saati denir. Koleksiyoncular arasında "uzun kasalı saatler" veya "uzun saatler" olarak bilinen bu eski antika saatlerinin boyutları farklılık gösterebilir. Ortalama boyutları 50 santimetre ile iki metre arasında olabilirler.

Dünyanın ilk mekanik saatlerinin, Rönesans döneminde 1270 ila 1300 yılları arasında kuzey İtalya'dan güney Almanya'ya kadar uzanan bölgede inşa edilen kule saatleri olduğu düşünülüyor.Bu saatlerin henüz kadranları veya akrepleri yoktu, ancak zamanı çanlara vurarak gösteriyorlardı.

Dünyada önde gelen eski saat üreticileri;

 • Ansonia Saat Şirketi
 • Seth Thomas Saat Şirketi
 • Howard Miller
 • Gilbert Saat Şirketi
 • Seth Thomas Saat Şirketi
 • Jaeger-LeCoultre

Antika saat, estetik, tarihi ve maddi değeri olan eski eşyadır. Antika saat 19. yüzyıldan bu günümüze kadar zamanı kullanmak için değerlendirilmektedir. Antika saatlerin üzerinde üreticinin adı yazmalıdır. Kadranın yüzünün kenarına ya da ortasına el işçiliği ile yazılmış olabilmektedir.

Antika Saat Alanlar

Antika eserlerin restorasyonları alanında uzman, sertifikalı kişiler tarafından yapılması gereklidir. Örneğin antika mobilya ve koltukların restorasyonları için sertifikalı koltuk tamiri uzmanlarından destek alınmaktadır. Mağazamızda bulunan antikaların bozulmaması, hava şartlarından etkilenmemeleri için havalandırma sistemlerine önem verilmektedir. Çalışmalarımızda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine dikkat edilerek, belirli periyotlarda isg eğitimleri alınmakta, çalışma şartları yoğun olduğu dönemlerde OSGB Hizmeti talep edilmektedir. Ayrıca çalışma ortamlarında kişisel koruyucu donanım ekipman kullanılacaksa gerekli KKD alımı yapılmaktadır. Antika eserlerimizin temizlik hizmetleri için de temizlik firmaları ile anlaşmalarımız bulunmaktadır.