Hakkındaki Videoyu Oynat Antika Tablo Alanlar

ANTİKA TABLO ALANLAR

ANTİKA İSTANBUL & ANTİKA TABLO TANITIMI

Antika İstanbul olarak eskimiş, tarihi değeri olan antika tablo, antika gümüş, antika halı, tarihi kitap, tarihi saat, antika mücevher, antika mobilya, plak ve gramafonlarınıza hak ettiği değeri nakit olarak ödüyoruz. 

İstanbul bölgelerinde yağlı boya tablo, antika tablo alanlar arasında öne çıkan Antika İstanbul, tablolarınızı değerinde alıyor, ödemesini nakit yapıyor. Alımlarımız arasında antika resimler, yağlı boya tablolar, antik taşbaskılar, antik gravürler ve antika suluboya tabloları bulunmaktadır. 

İstanbul Antika Tablo Alanlar

Antika tablo, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski sanat eseri olarak bilinir. Her tablonun ayrı bir tanıklık geçirdiği antikacılar, İstanbul'un belli noktalarında yoğunluk kazanıyor. Antikacılar arasında dikkat çeken Antika İstanbul, maddi değeri olan antika tablo eserlerinde en iyi fiyatı vermeyi taahhüt ediyor.

Antika tablonuzu satarken ürününüzün yaşını, sanatçısını, tablonun yapılış tarihini ve durumunu bilmenizde fayda olacaktır. Tablonun analizinde kendinizi denklemin dışına çıkarmak ve sanatçının geçmişine, dönemine ve deneyimlerine dayanarak anlam aramak oldukça önemlidir.

Antika tablo, 2. el tablo alanlar arasında Kadıköy, Üsküdar, Fatih, Ümraniye, Şişli, Beşiktaş, Pendik, Aksaray, Beyoğlu antika kilim alan yerler bulunmaktadır. Bununla birlikte İstanbul'un tüm semtlerinde tarihi eserleriniz değerinde nakit ödeme yöntemiyle satın alınmaktadır.

Antika tablolar ona yatırım yapacak anlayışa ve paraya sahip olanlar için iyi bir yatırım olabilir. Bununla birlikte, sanatın neyi takdir edeceğini ve ne kadar takdir edeceğini belirlemek zor olduğundan, sanata yatırım yapmak riskli olabilir.

Antika tabloya sahip olduğunuzu gösteren en önemli özellik, tablonun arka tarafındaki kararmasıdır. Tabloyu ters çevirin ve yaştan kaynaklanan koyulaşma olup olmadığını kontrol edin. Böyle bir durumu fark ederseniz, tablo antikadır, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, tuval üzerine yapılan resimler genellikle tahtaya çizilenlerden daha değerlidir. Bununla birlikte yağlıboya tablolar genellikle sulu boya veya pastellerden daha fazlasını getirir. Tablo tuval üzerindeyse, ters çevirin ve tuvalde eski bir tablodan bekleyebileceğiniz renk değişikliği olup olmadığını kontrol edin.

Antika Tablo Alanlar

Antika Tablo Fiyatları

Antika koleksiyoncularının ve meraklılarının çoğunun bildiği gibi, 100 yaş ve üzeri eşyalar genellikle "antika" olarak kabul edilir. Antika tablolar, nadir oldukları için değeri olan eserlerdir. Antika tablo fiyatları belirlenirken işin uzmanları 3 adıma dikkat ederler; bak, gör ve düşün. Ayrıca bir tablonun değerini anlamak için aşağıdaki bulunan kriterler fiyatı belirlerken etkili olmaktadır;

 1. Tablonun yapıldığı ülke, onun değerinde büyük bir belirleyici faktördür.
 2. Tablonun sanatçısı, onun değerini belirlemede eetkili bir tercihtir.
 3. Tablonun belgelenme tarihi de fiyatını belirlemede önemli bir faktördür. Örneğin 100 yaşındaki bir tablonun değeri oldukça fazla olacaktır. 
 4. Tuvalin ve boyanın rengi solmuşsa bu onun antika olmadığı anlamına gelir.
 5. Çerçeve için de aynı prensip geçerlidir. Bu yüzden arka fotoğraflarına ihtiyacınız olacak. Bir parçanın çerçevesi, eski tırnaklara sahip koyu renkli, patinalı ahşaptan yapılmıştır.
 6. Orijinal tabloda, gerilmiş tuvalin kenarlarında düzensiz ve düzgün olmayan boya vardır. Bir Baskının genellikle keskin, düzgün ve temiz kenarları vardır.

Günümüzde antika terimi genel olarak en az 100 yaşındaki sanat yapıtları ve tarihsel değer taşıyan eşya için kullanılmaktadır. Antika koleksiyonculuğunun, tapınaklarda hazine saklanması ile başladığı söylenebilir. Dolayısıyla antika koleksiyonculuğunun neredeyse insanlık tarihi kadar uzun bir geçmişi vardır. Antikaların yalnızca estetik değerleriyle değil, tarihsel önemlerile de ilgilenildiği Türkiye'de çok eski yıllarda ülkenin tarihini yansıtan antikalar toplanmaya başlamıştır.

Antika Tablo Alanlar

Antika Tablo Nasıl Anlaşılır?

Antika tablolar ona yatırım yapacak anlayışa ve paraya sahip olanlar için iyi bir yatırım olabilir. Antika tablolar, eski bir tablonun 1900 yılından önce yapılmış olmasındadır.  Bir tablonun antika olduğunu anlamak için aşağıdaki kriterleri gözönünde bulundurmak gerekebilir;

 1. Kime ait olduğunu önceden öğrenin
 2. Sanatçının kim olduğunu öğrenin.
 3. Tablonun durumunu kontrol edin.
 4. Çerçeveyi kontrol edin.
 5. Büyüklüğünü kontrol edin.
 6. Boyasını ve ne tür boya kuıllanıldığını kontrol edin.
 7. Ne üzerine boyandığına bakın. 

Antika Tablolarınızı Nasıl Satarsınız?

Antika tablolarınızı satmak istiyorsanız, öncelikle değerini belirlemek için sertifikalı koleksiyonculardan bilgi almalısınız. Her antikacı, bir koleksiyoncu değildir. Bu nedenle sertifikalı uzman portföy danışmanlarımızdan antikanız için fiyat teklifi almanızı öneriyoruz. Bizimle iletişime geçerseniz, antika eşyanız için en iyi fiyatı nakit olarak vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Antika tablo, yağlı boya tablo alımları Türkiye dahil taraf ülkelerin 1952 yılında 17 ülkenin katılımıyla imzalanan anlaşma gereğince yapılmaktadır. İstanbul Antikacı'nın deneyimli ve sertifikalı koleksiyonleri, antika tablolarınızı inceleyerek, hak ettiği değeri peşin olarak ödemeyi vadediyor. 

Antika İstanbul olarak amacımız antika kültürünü yaşatarak, geçimişine değer veren, antika eserlere özen gösteren, ona hak ettiği karşılığı veren kurumsal yapıya sahip bir firmadır. Antika tablo süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan, tarihi değeri bulunan antika eserlerinizi, portföy uzmanlarımıza değerlendirebilirsiniz. Bunun için bize ulaşmanız yeterli olacaktır. 

İstanbul Antika Tablo Alanlar

Antika tabloların bozulmaması, hava şartlarından etkilenmemeleri için havalandırma sistemlerine önem verilmektedir. Çalışmalarımızda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine dikkat edilerek, belirli periyotlarda isg eğitimleri alınmakta, çalışma şartları yoğun olduğu dönemlerde OSGB Hizmeti talep edilmektedir. Antika eserlerimizin temizlik hizmetleri için de temizlik firmaları ile anlaşmalarımız bulunmaktadır.