Antika Alan Yerler

Ümraniye Antika Alan Yerler

Ümraniye Antika Alan Yerler

Ümraniye antika alan yerler arasında sertifikalı firma olan Antika İstanbul, tarihi değeri olan antika gümüş, mobilya, halı, kilim, saat, plak, gramafon, tarihi kitaplarınıza değerinde nakit ödeme yapıyor. 40 yılı aşkın süredir antika sektöründe hizmet veren firmamızdan eski ürünleriniz için antika teklif formu aracılığı ile en iyi fiyatı alabilirsiniz.

Ümraniye Antika Alan Yerler

Ümraniye antika alan yerler arasında deneyimli sertifikalı portföy uzmanları olan Antika İstanbul, dünyanın her yerinden eski eserleri toplamaktadır. İstanbul Antikacı olarak antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda değer kazandıran usta elleri ve bilgisiyle donanmış uzmanlarımızla, biriktirmeye ve sevdiğiniz öğelerden oluşan koleksiyonlarımıza değer katıyoruz.

Bir antikanın durumu, değerini belirlemede önemli bir yer tutmaktadır. Antika eşyanızı satarken ürününüzün yaşını, durumunu, tarihini bilmeniz  faydalı olacaktır. Antika ürünlere ilgi duyan ve koleksiyon yapanlar için İstanbul’da en iyi antikacıları arasında yer alan İstanbul Antikacı göze çarpıyor. Antika İstanbul 45 yıldır kesintisiz faaliyet gösteren  en eski antika mağazalarından birisidir. Firmamız, geçmişi, anıları, yaşanmışlıkları ve tarihin izlerini takip etmeyi seven antika tutkunları için vazgeçilmez bir mağazadır.

Antikacı olmak için antika merakı genel olarak yeterli olmayabiliyor. Şayet yeterli paranız yok ise bu işi yapmanız oldukça zor.  Antika için para gerekli olan bir konudur. Antika eserler herkese bir yerden tanıdık gelir ya evinde gördüğü bir obje ya da komşuda gördüğü tanıdık gelen bir duygudur, bu yüzden insanlar bu mesleğe yöneliyor veya satın alıyor.

Ümraniye Antikacıları

Ümraniye Antika Alan Yerler

Ümraniye Antika Alan Yerler

Ümraniye antikacıları içerisinde önemli bir koleksiyonculuğa sahip Antika İstanbul, tarihi ve maddi değeri olan eski eserlerinize hak ettiği değeri vermenin mutluluğunu yaşıyor. Bölgede yaygın olarak bulunan antika sektöründe alanında uzman, yetişmiş portföy danışmanı bulmak oldukça zor oluyor. Antika İstanbul uzmanları detaylı ve yıllarda süren çalışmalarla antika sektörünün lideri konumunda olmanın haklı gururunu yaşıyor. Belirli zamanlarda kurulan antika pazarlarında adeta zamanda yolculuğuna çıkartan Antika İstanbul ile eski eşyalarınızı keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Bir antikanın durumu, değerini belirlemede önemli bir yer tutmaktadır. Antika eşyanızı satarken ürününüzün yaşını, durumunu, tarihini bilmenizde fayda olacaktır. Buyunla birlikte kullanım durumu ve malzeme de değerini belirlemede etkilidir. Firma olarak bu eserlerinize en iyi fiyatı vermek için portföy uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Yaşam alanlarımız ne kadar modern anlayışla yapılırsa yapılsın, geçmişe duyulan özlem ve antika merakı yüzünden insanlar artık antika eserlere büyük rağbet gösteriyor. Antika Mağazamızdan içeri adım attığınız andan itibaren sizi bir zaman yolculuğuna çıkarıyoruz. Antika İstanbul, Antikacılar pazarında uzman portföyü ile eski eşyalarınıza en iyi fiyatı veren yasal firmalar arasındadır.

Ümraniye Antika Pazarı

Ümraniye antika pazarı, eskiye değer veren antika tutkunlarını bir araya getiriyor. Büyük bir hareketliliğin yaşandığı antika pazarlarında antika tutkunları, taş plak çalan gramofonlardan yükselen müzikle nostalji kokan eski eşyalar arasında adeta zamanda yolculuğa çıkıyor. Pazarda radyo, antika saat, gaz lambası, tespih, oyuncak, dikiş makinesi, biblo, eski para, kitap, eski tip hesap makinesi, daktilo, fotoğraf makinesi, bakır ev eşyası ve kilimler gibi pek çok eser satışa çıkarılıyor

Ümraniye Antika Alan Yerler

Ümraniye Antika Alan Yerler

Ümraniye Antika Alan Yerler 5

Her eşyanın ayrı bir tanıklık geçirdiği antikacılar, bölgenin belli noktalarında yoğunluk kazanıyor.  İstanbul’un en önemli antika mağazalarından, tarihî yarımadanın saklı değerlerinden Antika İstanbul, 45 yıldır hizmet veriyor. Özellikle antika eşya alımında son derece özenli işler çıkartan antikacı, eski eşya satmak isteyenler için her zaman öncelikli mağazalardan birisidir.

Antika Pazarları, çocukluğuna dönmek isteyen, uzun yıllar önce üretilmiş ve kullanılmış ürünlerle nostalji yaşamak isteyenlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Türkiye’nin en eski ve en büyük alışveriş merkezi olan Antika Pazarı, büyük bir alan üzerine kurulu. Günümüzde İstanbul’a gelenlerin ilk uğradığı yerlerden biri olması özelliğini taşıyor. Burada halıdan çantaya, tekstil ürünlerinden altın ve gümüş takılara, antikalardan çinilere ve anılarınızı sonsuza kadar yaşatacak hediyelik eşyalara kadar her şeyi bulabileceksiniz.

Ümraniye Antika Alanlar

Bölgenizde antika eser alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılır. Tarihi değeri olan antika eserlerinizi inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesi nakit yapıyoruz.

Ümraniye antika alanlar olarak, antika gümüş, antika mücevher, antika mobilya, plak, osmanlı kitapları, antika tablo, plak ve daha fazlası antika eşyalarınızı güvenle satabilirsiniz. Ayrıca antika halı, kilim, gramafon gibi diğer pek çok tür dahil olmak üzere farklı türde ürünler de satın alıyoruz.

Tarihi eserlerin restorasyonları alanında uzman, sertifikalı kişiler tarafından yapılmaktadır. Örneğin antika mobilya ve koltukların restorasyonlarında sertifikalı koltuk tamiri uzmanlarından destek alınmaktadır. Mağazamızda bulunan antikaların bozulmaması, hava şartlarından etkilenmemeleri için havalandırma sistemlerine önem verilmektedir. Çalışmalarımızda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine dikkat edilerek, üç yılda bir isg eğitimleri alınmaktadır. Şayet çalışma ortamlarında kişisel koruyucu ekipman kullanılacaksa gerekli KKD alımı yapılmaktadır. Antika eserlerimizin temizlik hizmetleri için de temizlik firmaları ile anlaşmalarımız bulunmaktadır.

Ümraniye Antika Eserler

Ümraniye ve yakın bölgelerinin kültürel zenginliğini içeren antika ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Ümraniye Antika Alan Yerler

Ümraniye Antika Alan Yerler

Ümraniye Antika Alan Yerler 6
  1. Antika Kilim ; Antika kilimin değerini belirleyen kriterlere sırayla bakacak olursak ilk sırada kilimin yaşı göze çarpıyor. Kilimin diğer etkenleri göz ardı etmeksizin yaşı ile değeri arasında büyük bir ilgi vardır. İkinci sırada ise kilimin dokunmuş olduğu yöresi göze çarpıyor.
  1. Antika Mobilya; Antika mobilya, hatırı sayılır yaştaki koleksiyonluk mobilya eşyalarıdır. Çoğu zaman, yaş, nadirlik, durum, kullanışlılık veya diğer benzersiz özellikler, bir koleksiyoncu eşyası olarak bir mobilya parçasını arzu edilir kılar ve bu nedenle antika olarak isimlendirilir.
  1. Antika Halı ; Antika halı tüm çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan en az 100 yıl önce üretilmiş eserlerdir. 
  1. Antika Gümüş ; Antik gümüş oldukça geniş kapsamlı bir koleksiyondur. Estetik açıdan hoş parlaklığı ve muhteşem tasarımlarıyla çok fazla çeşidi vardır. Antik gümüş ile gerçek gümüş arasındaki en önemli fark  yaşıdır . Bir parçanın antika gümüş sayılabilmesi için 100 yaşın üzerinde olması gerekir.
  1. Antika Saat ; Dünyanın hayatta kalan en eski çalışma saati, İngiltere’nin Wiltshire kentindeki Salisbury Katedrali’nde bulunan 1386’dan veya muhtemelen daha eski bir tarihten kalma meçhul saattir. Bir saatin antika saat sayılabilmesi için en az 100 yıllık olması gerekirken, 100 yaşından küçük olduğunda saatin marka, model ve firması önemli olabilmektedir.
  1. Antika Plak ; Bir fonograf kaydı (basitçe bir kayıt veya vinil) yazılı bir düz disk biçiminde, modüle edilmiş spiral oluktan oluşan analog ses depolama ortamıdır. Yaklaşık yarım yüzyıl boyunca diskler genellikle gomalaktan yapılmıştı.
  1. Antika Gramafon ; Gramafon, tarihsel ve özelliğini yitirmemiş eski ürün olarak bilinir. İstanbul’da yeniyle eskiyi, gelenekselle, moderni bir arada barındıran gramafon İstanbul’da Osmanlı döneminden kalan eserler başta olmak üzere son dönem eserleri de barındırmaktadır
  1. Antika Kitap; Antika kitap, eski bir kitabın 1900 yılından önce basılmış bir kitap olmasıdır. Ancak günümüzde eski kitap terimi daha geniş bir tanıma işaret etmektedir. “Osmanlı Devleti’nde 600 yıllık tarih boyunca sadece 536 kitap yazıldı bunları yarısı dini kitaplar yarısı devletin tuttuğu belgeler ve sayım defterleridir.
  1. Antika Mücevher ; Genel olarak bir mücevher parçası ne kadar eski olursa o kadar değerli olur. Ancak antika mücevherler kötü durumdaysa o kadar değerli olmayabilir . Benzer şekilde, benzersiz veya nadir malzemelerden yapılmış bir mücevher parçası, genellikle seri üretilen bir parçadan daha değerli olacaktır. .
  1. Antika Tablo ; Antika tabloya sahip olduğunuzu gösteren en önemli özellik, tablonun arka tarafındaki kararmasıdır. Tabloyu ters çevirin ve yaştan kaynaklanan koyulaşma olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir koyu leke fark ederseniz, tablo antikadır, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  1. Antika Kilim ; Antika kilimin değerini belirleyen kriterlere sırayla bakacak olursak ilk sırada kilimin yaşı göze çarpıyor. Kilimin diğer etkenleri göz ardı etmeksizin yaşı ile değeri arasında büyük bir ilgi vardır. İkinci sırada ise kilimin dokunmuş olduğu yöresi göze çarpıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir